Parim aeg Darjeelingi tee     nautimiseks?

Kas teadsid, et teatud teesid tuleks nautida õigetel kellaaegadel? Õige teesordi ja joomise aja valimisel pea silmas alljärgnevaid näpunäiteid:

1) Kofeiini sisaldus

Kofeiin annab energiat, aga mõjutab teatavasti ka magamajäämist, tõstab vererõhku ja võib panna südame kiiremini lööma. Seetõttu on oluline jälgida, millal on just Sulle parim aeg Darjeelingi tee joomiseks. Tassitäis Darjeelingi teed sisaldab umbes 50mg kofeiini, sõltuvalt sellest, kui kaua see on tõmmanud. Kuid ka tugevas teetõmmises on vähem kofeiini kui tassikeses kohvis. Samuti on Darjeelingis vähem kofeiini kui mustas tees, näiteks Assamis, kuid rohkem kui rohelises tees, mis sisaldab 40 mg kofeiini.

Kui oled kofeiini suhtes tundlik, siis ära joo Darjeelingi teed hilja õhtul, vahetult enne magamaminemist!

2) Ajastus

Uuringud näitavad, et toit seedub kõige paremini, kui hoiduda joomisest söömise ajal. Vedelike joomine samaaegselt söömisega häirib seedeensüümide tööd st lahjendab loomulikul teel tekkivaid seedeensüüme ja maohappeid, mis raskendavad toidu lagunemist.

Joo Darjeelingi teed pigem enne või pärast sööki, mitte söögi ajal! 

3) Tundlikkus

Kui Sinu kõht on pigem tundlik ja hell, siis pole mõistlik juua teed tühja kõhuga, sest see suurendab ebamugavat tunnet. Kui soovid kohe peale ärkamist teed juua, siis soovitame valget teed, mis mõjub tühjale kõhule paremini.

Naudi Darjeelingi teed pärast hommikusööki!

Arvestades neid kolme asjaolu on ideaalne aeg Darjeelingi joomiseks keskhommik. Kuna oled juba hommikust söönud, siis see ei ärrita Su kõhtu. Samuti ei takista tee joomine Sinu seedimist, kuna oled söömise lõpetanud. Ja tänu Darjeelingi  maagilistele mõjudele võid tunda end rahul, värske ja rõõmsana ning alustada päeva varustatuna suure sisemise energiaga. 

Kui oled huvitatud maailma ühe kallima ja kvaliteetsema tee joomisest, siis vaata meie pakkumisi /pood


Eelmine
Kas tee joomine parandab töövõimet?
Järgmine
Kas oled mõelnud, kui suur on Sinu vee jalajälg?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: