Peata aja kulg

Cal Orey on raamatus “Tee tervistav jõud” kirjeldanud uuringuid, mis tõestavad,  et kui sööd või jood antioksüdandirikkaid toite ning jooke (näiteks tee), siis su kronoloogiline vanus küll kasvab, aga bioloogiline ehk keha vanus väheneb.

Pole oluline, millises etapis oled, aga ka tee joomine võib olla abiks. Mida tervislikumalt elad, seda kauem püsib Su keha noor.

Aju. Vanusega seotud neuroloogilised probleemid tulevad igal juhul, kuid meditsiiniuuringud on näidanud, et toitumine, sealhulgas tee joomine, võib aidata pidurdada või isegi vältida aju probleeme. Tees leiduvad antioksüdandid võivad olla üheks viisiks ajurakkude kaitsmisel vabade radikaalide nuhtluse eest. Rohelise tee uuringud on näidanud, et selle katehhiinid, teaniin ja epigallokatehiingallaat (EGCG) võivad olla need head asjad, mis hoiavad aju just nii töös, nagu see peaks olema.  

Luud. Kuigi kofeiin võib olla riskifaktor luude hõrenemisele, on tee puhul täheldatud seost luude suurema tihedusega, see mõjub luuloomega tegelevate markerite kasvule ja lihasmassi suurenemisele, millest mõlemad võivad vähendada luumurdude ja –mõrade ohtu.

Teadlased on leidnud, et rohelises tees olevad polüfenoolid aitavad parandada luude kvaliteeti ja tugevust. Tee joomist seostati 30% võrra vähenenud vaagnaluu murdudega üle 50 aasta vanade meeste ja naiste puhul.

Süda. Ameerika südameliit ütleb, et inimestel, kes joovad 1-3 tassi teed päevas, on väiksem südamepuudulikkuse oht, kui neil, kes ei joo üldse teed.

Seega on tee üks supertoit, mis on aja kulgu peatavate toitude nimekirjas. Kui soovid ka aega tagasi keerata ja oma elueale aastaid lisada, siis telli kohe /pood

 

 


Eelmine
Joo rohkem teed ja kaota ümbermõõtu
Järgmine
Kas roheline tee aitab paastuda?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: