Kas tee joomine aitab kaalu langetada?

Uurime, kas väitel – tee joomine kiirendab ainevahetust ja aitab kaalu langetada – on tõepõhi all?

1. Kofeiin. Testid on näidanud, et tees leiduv kofeiin aitab põletada kaloreid ja rasva. Samuti annab kofeiin energiat, kui tuleb aeg-ajalt pikki tööpäevi teha.

2. Antioksüdandid. Roheline tee sisaldab teatud antioksüdante, mida nimetatakse katekiinideks. Katekiinid aitavad kiirendada  ainevahetust, mis omakorda aitab  kehal tõhusamalt kaloreid põletada.

3. Aktiivsed ühendid. Roheline tee sisaldab antioksüdanti EGCG. EGCG suurendab rasva põletavate hormoonide toimet ehk lagundab rasvarakke. Uuringud näitavad, et igapäevane rohelise tee joomine aitab umbes 2-4% rohkem kaloreid põletada.

4. Söögiisu vähenemine. Rohelisel teel on näljatunnet vähendav toime. Suur tassitäis teed tekitab täiskõhutunde, mis omakorda tähendab, et tarbite kogu päeva jooksul vähem kaloreid. Vähem kaloreid aga aitab kaalu langetada.  Seega - kui tekib kiusatus magusa järele, siis proovi esmalt juua suur tass head orgaanilist teed

5. Kaloririkaste jookide asendamine. Kui oled magusate jookide tarbija, siis võib teest saada suurepärane asendaja, kuna tees on vähem kaloreid. Alustada tuleks magusamate teedega nagu rooibos või valge tee.

Kui aga üritate magusatest kohvijookidest loobuda, siis on parim “vahetuskaup” nn rikkama maitsega teed nagu Assam või Second-Flush Darjeeling.

Tutvu meie teevalikuga siin!

Pea meeles, et tee tarbimise suurendamine on tõhus ainult siis, kui toitud ja elad igapäevaselt ka tervislikult - kaal ei lange, kui jood teed, aga eelistad endiselt kiirtoitu!

Eelmine
10 viga, mida tehakse tee valmistamisel
Järgmine
Kas tee joomine parandab töövõimet?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: