Kas tee joomine parandab töövõimet?

Hämmastav, kui palju hommikune väike tass teed võib mõjutada Sinu päeva! Kui jood kohe hommikul tassikese Darjeelingi teed, märkad aktiivsuse tõusu. Kuigi kofeiin on peamine tegur, mis äratab ja aitab keskenduda, on teel ka muid eeliseid, mis aitavad meie töövõimet parandada.

1. Antioksüdandid. Tees sisalduvad antioksüdandid  aitavad meid mitmel erineval moel. Näiteks antioksüdandid tugevdavad immuunsüsteemi, mis tähendab, et haigestumine on vähem tõenäoline. Haigetel inimestel on madalam töövõime, seega külma või gripi ennetamiseks joo igal  hommikul suur tass teed.

Antioksüdandid parandavad ka mälu ja rakkude tähtsa koostisainena on neil oluline roll ajurakkude toitumisel. Parem mälu ja terved ajurakud aitavad paremini keskenduda ja selgemalt mõelda.

2. Kofeiin. See, nagu näiteks Darjeeling, sisaldab piisavalt suurt kogust kofeiini, et kiirendada ainevahetust ja paremini hommikul üles ärgata. 

Kuigi Darjeeling tee sisaldab vähem kofeiini kui kohv, on ta sellegi poolest hea ärataja. Eriti neile, kes tahavad kohvi joomist vähendada või neile, kelles kohvi joomine tekitab peapööritust.

3. Antidepressandi omadused. Darjeelingi tee sisaldab antidepressante. Testid näitavad, et tee leevendab depressiooni. Jaapani teadlaste sõnul oli rohelise tee sagedane tarbimine seotud depressiivsete sümptomite väiksema levikuga. Depressiooni sümptomid võivad pärssida Sinu tootlikkust terve päev, näiteks tunned end loiu ja väsinuna ja ei taha midagi teha. Tee on aga tervislik ja annab energiat, et kohe hommikul paremas tujus päeva alustada.  

4. Hüdratsioon. Dehüdratsioon võib põhjustada peavalu, isegi peapööritust, samuti unisust, mis omakorda võib vähendada Sinu töövõimet. Raske on taluda peavalu ja samal ajal töötada.  Juues paar tassi teed päevas ehk hüdreerides ennast, hoiad end  terve päev energiliselt. 

5. Rahustavad omadused. Samuti võib kõhuvalu pärssida meie töövõimet. Keegi ei suuda istuda ja tõhusalt töötada, kui kõht on ärritunud ja valus. Teatud teed aga leevendavad ja rahustavad kõhuprobleeme.


Parimad rahustavad teed sisaldavad: 

  • Ingveritee sisaldab lenduvaid õlisid ja fenoolühendeid, mis võivad aidata seedimist
  • Piparmünditee võib rahustada kõhulihaseid 
  • Kummelitee võib lõdvestada mao kokkutõmbumist
Eelmine
Kas tee joomine aitab kaalu langetada?
Järgmine
Parim aeg Darjeelingi tee     nautimiseks?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: