Esmaklassiline õrna aroomiga must või roheline Darjeeling? 

Jahe kliima ja suur kõrgus merepinnast tagab lehtede aromaatsuse, mida hinnatakse eriti kõrgelt.  Kõik meie teed on korjatud ühtedelt ja samadelt teepõõsastelt. Korjeaeg ja valmistamismeetod määravad, kas tegu on näiteks First Flush (kevadine korje) musta teega või fermenteerimata (kääritamata) rohelise teega.


Darjeeling First Flush

Sulle meeldib kerge ja lilleline maitsebukett? 

Siis pead proovima meie esimest kevadist korjet! First Flush Darjeeling pärineb esimesest saagikoristusest pärast talve ja on käsitsi nopitud veebruari lõpust aprilli lõpuni. Selle  musta tee noored lehed ja õrnad pungad on kaetud hõbedaste ebemetega, mis annavad teele kerge ja lillelise maitse. Tassis on tee helekuldset värvi.

 

Darjeeling Second Flush

Eelistad pigem tugevama maitsega teed, mida jood  piima ja/või suhkruga?

Siis proovi meie musta Darjeeling Second Flush teed. Aasta teist korjet kutsutakse Second Flush’iks ja selle tee korjeaeg kestab juuni algusest juuli alguseni. Second Flush tee on tumedama värvusega,  täidlasema ja tugevama maitsega kui esimese korje tee. 

 

Darjeeling Garden Tea - Single Estate

Soovid midagi eksklusiivset? 

Kui jah, siis proovi meie Darjeelingi käsitööaia teed, mis on tuntud kui Single Estate Tea ja mis pärineb ühest Darjeelingi 87 eksklusiivsest teeaiast ning on teearmastajate seas eriti kõrgelt hinnatud. Nii nagu paljude veinide erilise maitse määrab nende kasvukoht, kasvab ka igas teeaias just sellele aiale omase maitsega Darjeeling. Meie pakume nii First Flush kui ka Second Flush aiateed.

 

Darjeeling Selected Tea

Soovid veelgi soodsamalt, aga sama suures koguses?

Sel juhul on Selected Darjeeling (must tee) just Sinu jaoks õige valik, kuigi kõik meie teed pakuvad suurepärast väärtust uskumatult madala hinnaga. See tee valitakse hoolikalt erinevate korjete hulgast. Oma iseloomult meenutab ta First Flush teed, maitselt on aga veidi täidlasem ja tassis tumedama värvusega.

Saame seda osta odavamalt, kuna Darjeelingi valitud tee puhul ei pea rangelt kinni pidama kindlatest korjeaegadest. Niiviisi saadud hinnaeelist jagame meeleldi Sinuga!


Roheline Darjeeling

Kui soovid fermenteerimata teed, siis on meie valikus Roheline Darjeeling.

Roheline Darjeeling on valmistatud samadest teepõõsastest nagu must tee, lihtsalt tootmisprotsess on erinev. Kõrgelt hinnatud ja väga armastatud rohelist teed toodetakse lehtedest, mida on aurutatud ja kuivatatud, kuid mitte kääritatud. Roheline Darjeeling on maheda ja värskendava maitsega, kergelt mõru. Roheline Darjeeling koristatakse tavaliselt enne talvehooaja algust, mistõttu jõuab see meieni alles järgmise kalendriaasta alguses.